BAV70LT3G
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
BAV70LT3G
  • 1
Product Category : Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 2.5 uA
Package / Case : SOT-23-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Peak Reverse Voltage : 70 V
Max Surge Current : 0.5 A
Packaging : Reel
Configuration : Dual Common Cathode
Series : BAV70L
Recovery Time : 6 ns
Vf - Forward Voltage : 1.25 V
If - Forward Current : 0.2 A
Product : Switching Diodes
Manufacturer : onsemi
Description : Diodes - General Purpose, Power, Switching 70V 200mA Dual Common Cathode