FSBF15CH60BT
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
FSBF15CH60BT
  • 1
Gate-Emitter Leakage Current : 1 mA
Product Category : IGBT Modules
Continuous Collector Current at 25 C : 15 A
Pd - Power Dissipation : 25 W
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Package / Case : SPM27-JA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : 3-Phase
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.2 V